Jelentkezni a Főiskola saját jelentkezési lapján lehet. A jelentkezés lépései:
1. Az online jelentkezési lap kitöltése után a rendszer automatikusan elküldi annak PDF változatát a jelentkezési lapon megadott email-címre.
2. A jelentkezési laphoz csatolandó mellékletek (hivatalos dokumentumok másolatai)
- Egy kézzel írt, egy-két A4-es lapnyi terjedelmű motivációs levél csatolása a jelentkezési laphoz. A jelentkező egy általános bemutatkozást követően írjon arról, hogy mikor és hogyan találkozott először a buddhizmussal, vallásbölcselettel vagy filozófiával, milyen módon képezte, illetve képzi magát ezekben elméleti (olvasmányok, nyelvi tanulmányok stb.), illetve gyakorlati (pl. meditáció, harcművészet, jóga stb.) szempontból. Mi indította arra, hogy jelentkezzen a főiskolára? Mit vár a főiskolai képzéstől, mit remél a főiskola elvégzésétől?
- Érettségi bizonyítvány (külföldi, Magyarországon működő külföldi rendszerű, valamint a Magyarországon 2006. január 1. előtt érettségizők esetében) vagy
- érettségi tanúsítvány (2006. január 1. után magyar rendszerben érettségizők esetében) vagy
- középiskolai bizonyítvány (külföldi intézmény esetén);
- felsőfokú oklevél;
- fogyatékosság esetén részletes szakértői vélemény;
- intézményi eljárási díj megfizetésének igazolása;
- többletpontok számításához szükséges egyéb dokumentumok.
3. A jelentkezési lap benyújtása postai úton vagy személyesen történhet. Személyesen történő jelentkezés esetén a benyújtás, postai úton történő jelentkezés esetén a postára adás határnapja a jelentkezés határideje.
4. A felvételihez kapcsolódó intézményi eljárási díj 6000 Ft, melyet átutalással kérünk befizetni az alábbi bankszámlaszámra: 10403181-31818690-00000000. A közleményben kérjük, tüntessék fel, hogy „felvételi jelentkezés”, és ha nem a saját számlaszámról történik az utalás, a nevet is.
A felvételi vizsga menete:
Mesterképzés (MA)
A mesterképzésre történő szóbeli felvételi vizsgát megelőzően legalább hét naptári nappal a felveteli@tkbf.hu email címen nyújtsa be a felvételiző az alábbi dokumentumokat:
- egy rövid (2-3 oldalas) kutatási tervet arról a témáról, amit majd a szakdolgozatában feldolgozni tervez;
- a kutatási tervhez csatolt irodalomjegyzéket, amely idegen nyelvű (döntően angol) szakirodalmat is tartalmazzon;
- egy rövid (1-2 oldalas) magyar nyelvű ismertetőt egy, a csatolt szakirodalomban is szereplő idegen nyelvű könyvről; VAGY
- egy rövid (1-2 oldalas) magyar nyelvű összefoglalót egy, a kutatási témához kapcsolódó idegen nyelvű tudományos cikkről.
és mindezeket kinyomtatva hozza magával a felvételire (lehetőleg a kiválasztott és magyarul ismertetett illetve összefoglalt idegen nyelvű művekkel együtt).
Szóbeli vizsga:
- A szóbeli felvételi vizsgán be kell mutatnia a jelöltnek a BA diplomáját és az angol nyelvből tett középfokú nyelvvizsgáját. Amennyiben más főiskolán vagy egyetemen megszerzett diplomával rendelkezik, úgy kérjük fáradjon be személyes konzultációra ezügyben.
- A szóbeli kötelező eleme az alkalmassági vizsgálat. Az alkalmassági vizsgálat célja a szóbeli alkalmassági vizsgán, a jelölttel való személyes találkozás során, a jelentkező buddhizmusképéről, személyes motivációjáról, habitusáról, kommunikációs készségéről, elképzeléseiről, valamint gyakorlati (meditáció, jóga és mozgásgyakorlatok) képzésben való részvételére vonatkozó alkalmasságáról történő tájékozódás.
- A jelentkezőnek egy rövid angol nyelvű szakszöveget kell lefordítania, tartalmát ismertetnie, illetve arról angol nyelven rövid beszélgetést folytatnia az MA felvételiztető bizottsági tagokkal.
- Megszervezés módja: személyes módon kerül megszervezésre.
- Kivételesen, rektori engedélyt kérhet az MA képzésre érvényes felvételi kérelmet leadott jelentkező, amennyiben objektív akadály miatt a szóbeli felvételin személyesen nem tud részt venni. A kérelmet a rektornak címezve a felveteli@tkbf.hu e-mail címre kell küldeni, „kivételes online részvétel engedélyezési kérelem” tárgy megjelölésével, legkésőbb a szóbeli felvételit megelőző 48 órával. A kérelemben meg kell jelölni az objektív akadályt és csatolni a szükséges az azt valószínűsítő dokumentum másolatát pdf formátumban. Ezek hiányában a kérelem automatikusan elutasításra kerül.
Páli/szanszkrit vagy tibeti nyelvi felvételi vizsga abban az esetben, ha a jelentkező nem a buddhista tanító alapképzési szak hasonló specializációján végzett.