- Hallgatói hírek, Hírek
Főoldal > Főiskola > Tudomány és innováció > Intézményi fejlesztések A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán
A Tan Kapuja Buddhista Főiskola 59,6 millió forint támogatást nyert négyéves intézményfejlesztési projektje megvalósítására.
A kedvezményezett neve: A Tan Kapuja Buddhista Főiskola
A projekt címe: Intézményi fejlesztések A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán
A szerződött támogatás összege: 59,6 millió Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.09.30.
A projekt azonosító száma: EFOP-3.4.3-16-2016-00024
A projekt tartalmának bemutatása:
Projektünk általános célja a felsőfokú oktatás, projektünk keretében A Tan Kapuja Buddhista Főiskola minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítása és az oktatásban való részvétel növelése érdekében.
1. A felsőfokú vagy annak megfelelő végzettséggel rendelkezők arányának növelése a társadalomban.
2. A felsőoktatás – tehetsége szerint tagolt formában – mindenki számára elérhetővé tétele.
3. Az oktatás teljesítményközpontú átalakítása, és az ehhez szükséges, a külső elvárásokat becsatornázni képes szervezeti háttér és intézményi struktúra kialakítása
4. A képzési kimenetek és a gazdasági igények közötti összhang erősítése, amely biztosíthatja a gazdaság megfelelő munkaerő-ellátását, és a végzettek megfelelő elhelyezkedését.
5. Az egész életen át tartó tanulás feltételrendszerének javítása, a munkaerőpiaci relevancia fokozása, rugalmas kimenetek kialakítása, az elméleti-gyakorlati képzési elemek arányainak racionalizálása.
6. A képzési és kimeneti követelmények alapján kidolgozandó tantervi hálók, tantervek illeszkedésének javítása a tanulási eredményalapú szemlélet követelményeihez.
7. Oktatási innováció megvalósítása, mely a felsőoktatásban használt oktatásmódszertant gyakorlat- és hallgatói munkavégzés-központúvá teszi.
8. Azon általános képességek fejlesztése, amelyek az egész életen át tartó tanulási cél eléréséhez járulnak hozzá.
9. A hallgatók digitális kompetenciáinak és információszerzési, kezelési képességének fejlesztése.
10. Tudásbázisok növelése és hozzáférésük javítása, a korszerű, felhasználó-központú, egyetemi és főiskolai könyvtári és egyéb információs szolgáltatásokhoz széleskörű hozzáférés biztosítása.
11. A felsőoktatási szolgáltatások területi lefedettségének növelése: A projekt egyes tevékenységei kapcsolódnak a közszolgáltatások differenciálásához, az alábbi területen: felzárkóztató, kiegészítő képzések a kedvezményezett, fejlesztendő, komplex programmal fejlesztendő járásokból származó hallgatóknak, ezzel lemorzsolódásuk csökkentése.
12. Bentmaradást támogató programok, hallgatók kompetencia-fejlesztése
13. Gyakorló szak-emberek bevonása
14. A hallgatók és az intézményi dolgozók fenntartható fejlődéssel kapcsolatos ismereteinek és pozitív kapcsolódásának bővítése, ennek érdekében az ENSZ által megfogalmazott Fenntartható Fejlődési célok beépítése a képzési és működési folyamatokba.
15. A társadalmi aktivitás és szerepvállalás erősítése a hallgatók körében.
16. A fenti célokhoz kapcsolódóan részcél a felsőoktatási hallgatókat célzó adminisztráció racionalizálása és elektronizálása.
A projekt keretében létrehozott képzési tartalmakat folyamatosan elérhetővé tesszük hallgatóink számára, hiszen ezért hozzuk létre azokat. A tartalmakat beépítjük képzési keretünkbe, meglévő moduljaink közé, részévé tesszük oktatási kínálatunknak. Ez azt jelenti, hogy az új tartalmak normál felsőoktatási működésünk részévé válnak, fenntartásuk oktatói és adminisztratív munkatársaink segítségével, infrastruktúránk igénybevételével történik.